Dekor i underglasyrblått av pagodlandskap och trädgårdsmönster. Tallrik, diameter 24 cm, skålfat, 2 st 21 cm, rektangulärt skålfat 20 x 20.
Nagg, det rektangulära fatet med stor lagning.