Collier, doserad, infattning med tvinnad dekor, ögla för hänge, längd ca40,5cm. Diadem, infattning med tvinnad dekor, otydliga mästarstämplar, 1903, längd 30,5 höjd 2,5cm. Armring (snarlik ej tillhörande), öppningsbar med säkerhetskedja, kronifattning och tandad dekor, omkrets 17cm.
Slitage. Nagg och repor på stenar. Bucklor. Armband med skada.