LITOFANI, gjutjärn, 1800-tal.

LITOFANI, gjutjärn, 1800-tal.

Dekor av bladverk samt bladslingor på fot samt ram. Centralt allegoriskt motiv i halvgenomskinligt biskviporslin. cm. Litofaniplatta sannolikt tillverkad av Plaue Porzellanmanufaktur i Thüringen, Tyskland. Höjd: 44,5

Slitage, smuts, anlöpningar.

Auction closed
1 800 SEK
The auction is closed.