Bordsgaffel, bordskniv, bordssked, tesked. L 15-23,5 cm. Servettring, bägare. H 3-5,8 cm. Originaletui från Christian Hammer. L 31 cm.
Slitage, bucklor, gaffeln med sneda tenar, knivbladet av järn lossnat från skaftet. Graverade initialer och årtal. Etuiet saknar en hake.