Mässingsstomme. För 8 ljus (plus ett sparljus i mitten). Behängd med olikslipade prismor. Korgbotten samt plym. Elektrifierad.
Slitage, repor, smuts, skadade prismor, en ljusarm sitter lös. Ej funktionstestad.