3 st Qianlong med dekor i underglasyrblått föreställande bland annat bambu.
5 st (3 rund form, 2 konturerad bräm) med varierande dekor i underglasyrblått.
2 st med varierande dekor i imari varav en med konturerad bräm.
Diameter ca 22-23 cm.
Slitage, repor. Nagg. Tillverkningsdefekter. Några med sprickor.