SPEGEL MED KONSOLBORD. Empire. 1800-talets första hälft.
Mahognyfanér och metallbeslag. Spegel med parställda lejon och flankerande kolonner, höjd 186, bredd 91 cm. Konsolbord med halvmåneformad bas, bredd 85, djup 42, höjd 76 cm.
Skador, fanersprickor, lister saknas.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.