MATTA, persisk, 275x192 cm.

MATTA, persisk, 275x192 cm.

Benvit botten med polykrom dekor av växter, blommor och fabeldjur. Mörkröd huvudbård med dekor av polykroma blommor.

Ställvis slitage, smuts, fläckar ( varav några stela), malskador, långsidor med trampveck samt skador.

Auction closed
2 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed