Rökfärgade. med klockformade kupor, profilerat ben. Med gravyr "R". Fat, 11 rödvinsglas, 12 vitvinsglas, 13 starkvinsglas, 4 grogglas, 7 större selterglas, 8 mindre selterglas, 11 cocktailglas, 13 likörglas, 9 snapsglas.
Bruksslitage. Enstaka nagg. Repor.