Jakarandafanerat. Skjutdörrar, fyra lådor och nedfällbart skåp. Längd 253, bredd 43 och höjd 78 cm.
Smärre slitage. Baksidan med borrat hål. Märken på skivan. Ett ben löst. Nyckeln svår att vrida om.