TORE JOHNSON, silvergelatinfotografi.
I passepartout/mapp. Titel samt stämplad Tore Johnson á tergo. Bildytas storlek ca 19 x 24 cm.
Smärre slitage, något nagg. Någon tillverkningsdefekt i fotots yta (troligen tillkommit vid torkningsprocessen). Fäst med fyra bitar tejp. Något gulnad. Delvis examinerad ur ram.