VICTOR VASARELY, Mapp med 10 st färgserigrafi,1989, samtliga signerade och numrerade 93/100.
"Les années cinquante". Utgiven av Pesti Műhely, Budapest. Bladstorlek 70 x 56,5 cm.
3st blad med passepartout.
4st av bladen med veck i vänster marginal, pga fuktskada. 3st något missfärgade efter passepartout. Originalemballage med smärre fuktskada i vänster del.