COLLIER OCH ARMBAND, odlade slatvattenspärlor, lås 18k vitguld resp sterling silver, 1900-talets andra hälft.
Collier, treradigt med barocka pärlor, lås i guld i form a blomma med tre pärlor, diameter ca2cm. Armband, tvåradigt med barocka, lås i silver. Längd 39,5 resp ca20cm. Två lösa pärlor medföljer.
Slitage. Enstaka pärlor med naturliga skador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.