Folk art
394742

SKÄRM, bär årtal 1793, kopia efter. Bär årtal 1932.

Flamskvävnad monterad på skuren och svarvad träställning. Efter en äldre vävnad med datering 1793. Längd 85, höjd 124.

Slitage. Märken och repor. Lös del.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.