SKÅLAR, 2 st, glas, signerade Kaj Franck Nuutajärvi Notsjö och S-L Kumela, 1950-tal, samt VAS, signerad Holmegaard.
Francks skål i grönskiftande, drivet glas. Höjd ca 10 cm.
Kumelas skål i svart och klart glas med silverfärgad fiskdekor. Diameter 13,5 cm.
Holmegaards ljusblå vas, höjd 11,5 cm.
Bruksslitage, repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.