Beslag i metall, sängbord med dörrpar och underliggande hylla. Längd ca 60, bredd ca 41,5, höjd ca 60 cm. Gavel brännmärkt på baksida Mechoen Mexico. Längd ca 179, höjd ca 58-124 cm.
Repor, nagg, sprickor (ytliga).