14 st matskedar i olika modeller och storlekar, varav två mindre än de övriga. 13 tillverkade i Sverige, 1 är troligen från Sverige(otydliga stämplar).
Smärre slitage och repor. Några med bucklor (6 st). En sked med skada(en mindre bit av bladet är borta). Smärre anlupet.