Bronserad, palmetter, maskaroner, flankerande bladhölstrade och kannelerade pilastrar, bladband, tvådelat senare glas, krön med dekor i form av solfjäder. Höjd ca265 cm.
Senare bronserad. Senare glas och bakstycke. Slitage. Skador på dekor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.