Även bla "The poems of William Cowper", "Taylors poems", London 1852, "Grefve Robert af Paris" 1-2 i en volym, av Walter Scott, Sockholm 1833. "Les Jumelles or the Twins" London 1830. Hel- och halvfranska skinnband varav flera med förgyllda snitt.
Slitage, några band med skador, ett med lagning, några är delar av ej kompletta verk. Ej genomgångna.