VITRINSKÅP, gustaviansk stil, "Kristina", GR möbler, Tibro, 1900-talets mitt.

Tvådelat. Ljust bemålat trä med delvis förgylld dekor. Överdel med dörrpar med glasdörrar och bakomliggande hyllplan. Nederdelens dörrpar med räfflad dekor, bakomliggande hyllplan samt två lådor. Hyllplan i både glas samt trä medföljer. Elektrifierad. Bredd 104 Djup 42 Höjd 169 cm. Nyckel finns.

Senare elektrifiering, borrhål. Smärre slitage, märken.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed