Ek. 2 dörr par med speglar indelade i rutmönster. Överdel med hyllinredning respektive underdel med hyllinredning. Bredd. 88 cm, Djup: 53, Höjd: 205 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor.
Enligt uppgift tillverkad för Helsingborgs rådhus, inköpt 1896. Bär inventarienummer.