MINIATYRSKÅLAR, 2st, keramik, Berndt Friberg, Gustavsberg samt Friedl Holzer-Kjellberg, Arabia.
Friberg.skålen med spräcklig glasyr i blått/grönt och rött. Holzer-Kjellberg-skålen i med krackelerad glasyr främst turkosblått. Diameter 7-8, höjd 2,5-4cm.
Smärre slitage. Repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.