Stekfat, 4 olika tallrikar. Dekor i polykroma emaljfärger, famillerosepaletten. Motiv med bland annat blommor, påfåglar, hönor med mera. Diameter 21-25cm.
Bruksslitage. Repor. Färgbortfall. Tillverkningsdefekter. Kantnagg.