BOKPARTI STRINDBERG, 5 vol, bla "Der Bewusste Wille in der Weltgeschichte", i 2 ex, Leipzig 1903.

Även bla "Samvetskval", Stockholm 1884, "Jardin des Plantes", Göteborg 1896. Pappersomslag resp halv- och helband med originalomslag medbundna. Utdrag ur "Framtiden", "Kina", 1877, medföljer.

Slitage, papperbanden med smärre skador, ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.