Börs, ringarbete längd ca10cm. Collier, fantasilänk, längd 41,5cm. 3 delar niello, Ryssland. 4 ringar, storlek 18/56-19/59. Flaskbricka "Port", placeringskortshållare CG Hallberg. 6 broscher. 2 hängen. Längd (broscher, hängen, niellosmycken) 2-8 cm. Enstaka delar med stenar.
Slitage. Skador. Delar med omändringar.