Örhängen, ett par, sk chandelier, silver o paste, skruv, Nordiska Kompaniet, Stockholm i originalask, längd 7,5cm. 11 broscher bla silver, strass och färgade stenar, pin, 2 par spännen, hänge, dekordel. Höjd 1-6, längd 1-9 cm.
Slitage. Skador, bla större spänne saknar hake. Stenar saknas.