5 kalkar höjd 12-13cm, tumlare diam 6cm, 5 snusdosor varav två kalenderdosor "En beständig almanach C: Norman. Runstafvven försvenskad 1787" och tre märkta Skultuna bruk bla en med profil av Carl XV, längd 8-13cm.
Slitage. Skador.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.