BORD, Hans-Agne Jakobsson, Åhus, 1900-talets andra hälft.

Modellnummer 809. Ben i metall, träskiva med klädd yta av behandlat papp, dekor av fåglar. Etikettmärkt. Längd 36 cm, bredd 30 cm, höjd ca 40,5 cm.

Slitage. Skador. List på en kant saknas.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed