Valnöt. Soffa med skuret krön. Svarvade ben. Klädda armlän. 6 Stolar med fast stoppad rygg ocH sits. Hjultrissor. Soffans längd 155 cm.
Smärre repor och märken. 2 stolar med avvikande klädsel. Slitage.