Skrivbordstol med grön klädsel i djuphäftat konstläder fäst med tellikor, snurrbar. Skrivbord med 3 lådor i sarg samt två kommoder med 3 lådor i varje, mässingbeslag, skiva med grönt läder, präglad gulddekor. Längd 122, bredd 61,5, höjd ca 77cm.
Bruksslitage. Repor. Märken. Avslag. Nyckel saknas.