6 pokaler/bägare höjd ca 4-8 cm
servettring längd 4,5 cm
kanna höjd ca 4 cm
rund skål höjd ca 4 cm
skål på fot med handtag höjd 6,5 cm
glas höjd ca 11 cm
Slitage, bucklor, några bär inskriptioner, två med vapensköld.