Lädergrepp. Mässingsfäste med dekor av ankare. Handtag med dekor av lejonansikte, graverade initialer U.H. Rak klinga med etsad dekor av "konungen fäderneslandet". Mässingsklädd läderbalja. Läderskydd. Längd 90.
Slitage. Repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.