PARTI KONSTBÖCKER, 3st bl a "GOYAS SVARTA MÅLNINGAR I QUINTA DEL SORDO", numrerad 292/1500, 1967.

Samtliga i folioformat.

"GOYAS SVARTA MÅLNINGAR I QUINTA DEL SORDO", Francisco Javier Sanchez Canton, IPC International Publishing Company Örebro, 1967. Numrerad 292/1500.

"MICHELANGELO: BILDHAUER/ MALER/ ARCHITEKT/ DICHER", Charles de Tolnay, Umberto Baldini mf. Vollmer Verlag, Weisbaden, 1966. Text på tyska, men framställd för den svenska marknaden och då numrerad 1/100.

"LEONARDO DA VINCI. Das Lebensbild eines Genies", Emil Vollmer Verlag, Weisbaden, Italy, 1961. Text på tyska, men framställd för den svenska marknaden och då numrerad 1/100.

Slitage, revor och nagg på pärm. Ej genomgångna.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.