LJUSSTAKAR, 2 par, mässing, Skultuna samt Grillby, 1900-talets första hälft.

Ljusstakar, ett par, mässing, Skulltuna, kolonnformad stomme med räffladdekor, urnformad ljushållare, kvadratisk fot. Höjd ca 27. Ljusstakar, ett par, mässing, Grillby, kolonnformad stomme med räffladdekor, kvadratisk fot med genombruten dekor. Höjd ca 20 cm.

Bruksslitage. Anlupet.

Auction closed
5 000 SEK
The auction is closed.