MATTA, Kaukasien 1900-talets början. 334 x 157 cm.

Beige bottenfärg med stiliserade florala ornament, med svarta och röda figurer.

Flertal ställen med skador och reparationer, kanter med reparationer och skador. Delar av kortsidan saknas.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.
Others have also viewed