Armbandsur Tidén, boett 18k guld, diameter 18mm, flexband i metall. 2 par örhängen ringar diameter 1,5cm, knutar, stift diam 1cm. 2 hängen ett med vit sten. Halskeda, Pansarlänk, doserad, längd 43cm. 2 broscher en med liten pärla en i form av rosett, längd 4,5 resp 2,5 cm. 3 ringar, varav två släta och en med imitationspärla.
Slitage. Skador. Gravyr. En stopper förgyllt silver. Ur ej funktionstestad.