Tudelat glas. Förgylld och bronserad. Rektangulär med utskjutande krön och underdel, pärlstavsdekor. Infälld polykrom målning med antikiserande figurscener. Bredd ca 57, höjd ca 140.
Möjligen senare glas. Slitage, repor.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.