Automatisk, stål delvis förgylld. Silverfärgad urtavla märkt "OMEGA AUTOMATIC Seamaster SWISSMADE" med förgyllda siffror och stavindex, svart läderarmband. Klocka diameter 3,5 cm. Total längd klocka samt armband 23 cm.
Bruksslitage samt repor. Ej funktionstestad.