Dockskåp av furu på lös ställning. Längd 75. Bredd 33. Höjd 147 cm. Dockskåpsinredning med möbler, kakelugnar, porslinsdockor, miniatyrföremål av porslin, glas, tenn etc, som koppar och fat, bestick, köksattiraljer mm.
Dockskåp med repor, slagmärken och slitage. Dockskåpsinredning med bruksslitage och smärre skador.