LJUSSTAKAR, ett par, förgylld brons, 1800-talets slut.
Skaft med graverad vinranka. Kring ljuspipan tre gethuvuden med mellanliggande vindruvsklasar. Avslutande fötter i form av tre lejon stående på framtassarna med svansarna svängda kring skaftet. Höjd 23,5 cm.
Slitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.