Modellnr. 809. Ben i metall, kvadratisk träskiva med klädd yta av behandlat papper, dekor av fiskar. Etikettmärkta. Mått på skiva: 36 x 30. Bordens höjd ca 40,5.
Slitage, repor. Detta särskilt på bordsskivans yta.