SPINDELUR, silver, England, sekelskiftet 1800 samt FICKUR, silver, Omega.
Spindelur med vitemaljerad urtavla, verket märkt by N Lind, London, no 7200 samt silvernyckel. Diam 64 mm. Nyckelns längd 50 mm. Omegaur med vitemaljerad urtavla. Diam 49 mm.
Ej funktionstestade. Spindelurets urtavla med skador. Bruksslitage.
Auction closed
If you have a similar object we can help you with an up-to-date valuation.
We have the highest final prices in Scandinavia. Contact.