ANNA BERG, olja på duk, signerad.
"Det förlovade landet", 50x70 cm.
Krackelyrer samt smärre färgbortfall.
Prins Eugens Waldemarsudde, "Den otroliga verkligheten, 13 kvinnliga pionjärer" 13 okt 1994-8jan 1995.
Samt Minnesutställning, Stockholm 1962.