BYRÅ, rokokostil, Lindersberg, bär datering 1905.

Bukig form, olika faner, tre lådor, kallförgyllda metallbeslag, vit marmorskiva. Längd 101 djup 51 höjd 80 cm. Nyckel finns.

Slitage. Fanerskador. Sprickor. Skiva med nagg.

Provenance

Påskrift på insida " Tillverkad i Lindersberg år 1905 af Alfr. Lindström"

Auction closed
3 000 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed