PETER PAUL RUBENS, efter, olja på duk, ej signerad, 16/1700-tal.
Kristi nedtagande från korset. 117 x 82.
Krackelyr. Ytsmuts/fläckar. Små hål i duk. Skav längs ramens kant. Obetydligt färgbortfall.