BESTICK, 17 st, silver, "Svensk rund", olika tillverkare, bla Johannes Wållers, Linköping. 1800-tal. Tot ca 970 gram.

6 matgafflar, 6 matskedar, 6 kaffeskedar. 6 matknivar av pläter med raka skaft medföljer. L 13,5-22,5.

Slitage, kaffeskedarna med bucklor. En matkniv med delvis lossnat blad. Namnstämplar, graverade initialer.

Auction closed
2 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed