JOHAN ADOLF PETERSÉN, olja på pannå, signerad.
"Motiv på Djurgården å Waldemarsudde". Två barn i grönskande landskap vid träd. 24 x 33.
Sprickor i pannå. Oxiderad fernissa. Skav längs ramens kant. Färgbortfall.