ALBUM, skinn samt försilvrad koppar, Ryssland 1917.

Plakett med dekor av pelare, blomrankor samt fleuroner. Gåvogravyr med kyrillisk skrift: " Till vår käraste direktör Karl Ivanovich Seppe, med tacksamhet från mästarna på fabriken F.L.P, den 18.1 1917". Storlek 43x32 cm. (43x64 cm).

Slitage, risp, skador, fläckar.

Auction closed
300 EUR
The auction is closed.