Plakett med dekor av pelare, blomrankor samt fleuroner. Gåvogravyr med kyrillisk skrift: " Till vår käraste direktör Karl Ivanovich Seppe, med tacksamhet från mästarna på fabriken F.L.P, den 18.1 1917". Storlek 43x32 cm. (43x64 cm).
Slitage, risp, skador, fläckar.