KISTA, rotting. 1900-talets början.

Locket är klädd i tyg . Svärtade metallbeslag, varav 2 på baksidan och 2 på framsidan. Två hänglås medföljer. Längd ca 77,5, bredd ca 52, höjd ca 52.

Slitage och skador. Mindre hål lockets tyg. Lackrester på lock, vilka möjligen är kvarvarande rester av ett sigill.

Auction closed
1 500 SEK
The auction is closed.
Others have also viewed